piątek, 12 sierpnia 2016

Przeciwnicy do wyeliminowania, czyli wyzwania czytelnicze

Witajcie!
Wiecie, gdy zrobię sobie, chociażby kilkudniową, przerwę w pisaniu, powrót jest bardzo ciężki.
Nigdy nie wiem od czego zacząć, jakie słowo napisać pierwsze.
Właśnie z tego powodu, na blogu nie pojawiły się w tym tygodniu jeszcze żadne wpisy, a ja cały ten czas spędziłam, już, w domu.
Próbowałam, naprawdę próbowałam coś napisać już od wtorku, ale jakoś kompletnie nie mogłam się do tego przybrać. Nie chciałam też napisać byle czego, więc wolałam zaczekać.
I oto jestem!
Piszę!
Jednak dzisiaj to tylko rozgrzewka, więc nie będzie recenzji, którą planuję już od kilku dni (nie martwcie się, na pewno pojawi się już niedługo). A tymczasem, mam dla Was ogłoszenie.
Nie wiem, czy wiecie, ale od najbliższego poniedziałku, tj. 15 sierpnia, rusza kolejny maraton czytelniczy pod nazwą "7ReadUp 3.0" prowadzony przez Marthę Oakiss i będzie trwał do 21.
Jako, że zbliża się już koniec wakacji :( stwierdziłam, że to moja ostatnia szansa na maraton czytelniczy w tym roku i postanowiłam wziąć w nim udział.
Są dwie wersje maratonu:

 • "easy", która polega na przeczytaniu tylu książek, aby łącznie wysokość ich grzbietów wyniosła przynajmniej 7 cm;
 • "hard", w której mamy 10 wyzwań i należy dopasować książki do nich, pamiętając jednocześnie o tym, że jedna książka może wypełniać kilka z nich oraz że nie konieczne jest przestrzeganie kolejności, w jakiej wyzwania są podane;
Jak myślicie, którą wersję wybrałam?


Oczywiście, że easy!


Tak, tylko żartuję :)
Jestem osobą, która bardzo lubi wyzwania, więc i tym zamierzam sprostać.


Oto i przeciwnicy, których muszę pokonać:
 1. S JAK SIERPIEŃ - książka autora, którego nazwisko zaczyna się na literę "S" - do tego wyzwania wybrałam książkę Holly Smale "Geek Girl. Japońska katastrofa". Pierwszy tom tej serii czytało mi się bardzo szybko i przyjemnie. To niezbyt wymagająca lektura, więc idealna na maraton.
 2. OŚMIOLITEROWY SIERPIEŃ - książka, w tytule której występuje przynajmniej jedno ośmioliterowe słowo - "Zmotywuj się!" Tamary Lowe, czyli poradnik o tym, jak zmotywować siebie oraz innych. Książka idealna dla mnie, ponieważ motywacja, to rzecz, której często mi brakuje.
 3. WYPAD NAD MORZE - książka z motywem wody na okładce - "Las Zębów i Rąk" Carrie Ryan, to powieść, która zapowiada się bardzo ciekawie, plus, już od dawna chciałam ją przeczytać.
 4. OSTATNIE PODRYGI WAKACJI - książka, z przeczytaniem której ciągle zwlekasz i musisz się za nią zabrać teraz, zanim znowu rzucisz się w wir obowiązków - "Przeznaczenie Adhary" Licia Troisi, czyli książka, która stoi na mojej półce od ponad dwóch lat. Najwyższy czas ją przeczytać!
 5. SIERPIEŃ W HRABSTWIE OSAGE - przeczytaj książkę i obejrzyj jej ekranizację/adaptację - tutaj wybrałam książkę przeznaczoną dla dzieci, no może nie do końca, ale na pewno dla osób zdecydowanie ode mnie młodszych. A są to "Kroniki Spiderwick. Księga pierwsza" Tony DiTerlizzi oraz Holly Black. Bardzo lubię filmową adaptację tej powieści, ale książki nie miałam jeszcze okazji przeczytać.
 6. WAKACJE PRZED KOMPUTEREM - książka, którą polecali polscy lub zagraniczni booktuberzy - "Miasto zagubionych dusz" Cassandry Clare, czyli 5. tom serii "Dary Anioła", o której było bardzo głośno za granicą.
 7. WAKACYJNA OPALENIZNA - książka z okładką w brązach i/lub pomarańczach - "Eon. Powrót Lustrzanego Smoka" Alison Goodman, to książka, którą czytałam już kilka razy, ale było to bardzo dawno temu, więc już prawie nic nie pamiętam. Bardzo chcę podzielić się z Wami moją opinią na temat tego tytułu, ale żeby móc to zrobić, muszę sobie go odświeżyć.
 8. ZARAZ POWRÓT DO SZKOŁY - książka z uczniami lub studentami - "Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Wydanie ilustrowane" J. K. Rowling - odkąd kupiłam to prześliczne wydanie, marzę, żeby je przeczytać i popodziwiać te cudne ilustracje. Jednak cały czas to odkładałam, gdyż stwierdzałam, że trzeba przeczytać coś nowego, a nie w kółko to samo. Tak się teraz pięknie złożyło, że nie mam żadnej innej książki z uczniami, więc jestem bardzo zadowolona z tego wyzwania.
 9. KONIEC WAKACJI - zakończ serię, czyli przeczytaj ostatni tom lub zmaratonizuj całą serię - to jest jedyne wyzwanie, przy którym się waham. Jeszcze nie jestem pewna, czy wybiorę "Miasto niebiańskiego ognia" Cassandry Clare, czy może "Eona. Ostatni Lord Smocze Oko" Alison Goodman. I jedna książka, i druga mnie kusi, więc zdecyduję w ostatniej chwili.
 10. ÓSMY MIESIĄC - przeczytaj ósmą książkę ze swojej półki - z tym wyzwaniem miałam mały problem. A działo się tak, gdy zobaczyłam informację o maratonie, pościągałam wszystkie książki do przeczytania z półek i je porozkładałam, żebym mogła łatwiej coś wybrać. Wszystko było dobrze, do momentu, gdy ujrzałam treść ostatniego wyzwania. Byłam zła na siebie, że wcześniej tego nie zauważyłam, ale postanowiłam, że nie będę wszystkiego znowu stawiać, a potem wybierać i po prostu wzięłam jedną z książek leżących koło mnie. Trafiło na "Tajemniczy ogród" Frances Hodgson Burnett, czyli książkę, którą uwielbiam! Dzięki temu będę mogła napisać dla Was jej recenzję.
Życzcie mi szczęścia, bo nie mam pojęcia, jak dam radę to wszystko przeczytać.

Tutaj znajduje się oryginalny post informacyjny o maratonie, jakby ktoś miała ochotę zajrzeć.

Mam nadzieję, że macie udane wakacje, ja nawet nie wiem, kiedy mi tak zleciały.
Macie zamiar wziąć udział w maratonie? Jeśli tak, to jaką wersję wybieracie?
Koniecznie napiszcie!

Do usłyszenia!

3 komentarze:

 1. Powodzenia! Bo sporo tego. :P
  Mam nadzieję, że ci się uda! ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Powodzenia! Mam nadzieję, że dasz sobie radę! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, ale jak na razie idzie mi po prostu strasznie!

   Usuń